Náměty pro práci s předškolními dětmi v domácím prostředí

Vážení rodiče,

v současné době, vzhledem k aktuálním opatřením, z něhož se Vás asi nejvíce dotýká uzavření mateřské školy, se Vašim dětem věnujete denně mnohem intenzivněji. Mnohdy však tápete, a obracíte se na nás s dotazy, jak přesně Vaše děti optimálně a adekvátně rozvíjet. Je důležité s dětmi vhodně pracovat, ale zároveň je nesmírně důležité děti nepřetěžovat a učení a zájem o něj jim tak neznechutit. Chceme Vám nabídnout možnost rozvoje dětí, ale vzhledem k tomu, že každé dítě má jiné specifické potřeby, a jiné zájmy a možnosti, je nyní jen na Vás rozpoznat a posilovat oblast, ve které se Vaše dítě cítí nejisté, slabší. Nechceme na Vás v současné době dělat jakýkoli nátlak zasíláním úkolů pro předškolní děti, protože si uvědomujeme nelehkou situaci, kterou mnozí zažíváte, pracujete-li z domova, musíte se také zároveň učit se školákem, a ještě byste měli plnit aktivity s předškolním dítětem. Nabízíme Vám tedy níže seznam několika ověřených metodických portálů a webových stránek, kde najdete tipy na vzdělávání dětí v různých oblastech, které jsou ale všechny důležité pro budoucí školní úspěšnost dítěte. Je jen na Vás, zda a jakým způsobem s dětmi budete pracovat. 

webové stránky s výukovými materiály:

www.uceni-v-pohode.cz

www.e-predskolaci.cz

www.predskolaci.cz

www.detskestranky.cz

www.vesela-chaloupka.cz

dětské weby:

www.rozhlas.cz/webik/portal/

www.decko.ceskatelevize.cz

www.elfikuvweb.cz

www.rexo.cz

www.alik.cz

digitální učební materiály:

www.dumy.cz

www.dum.rvp.cz

Další velmi nosnou stránkou je www.pinterest.com  – vyhledávač, do kterého je nejprve nutno se přihlásit. Je to studnice námětů, na téma „předškolní výchova“, která Vám vyhledá nepřeberné množství výukových materiálů, námětů na hry, tvoření a další, ze kterých si jistě vyberete dle vlastního gusta.

Budete-li chtít, můžete Vašim dětem založit portfolio s vypracovanými materiály k domácí výuce/obrázky/aktivitami/fotografiemi/deníčkem/… Věříme, že do konce školního roku se s dětmi opět uvidíme, a děti se jistě rádi navzájem pochlubí souborem prací, které doma plnily 🙂